Amanda Kootstra uit Schagen stelt in de maanden juni, juli en augustus in de gastexpositieruimte van het Zijper Museum haar miniatuurprojecten tentoon.
Amanda Kootstra uit Schagen is van kleins af aan erg creatief, vooral met papier. In april 2021 kwam ze op diverse Instagram-accounts prachtige miniatuurprojecten tegen. Het leek haar leuk om een miniatuurproject te maken in een alledaags voorwerp. Aangezien ze ook van brocante houdt en daar veel van heeft, maakte ze in een oud koekblik van Jamin een brocante keuken. Ze was verkocht en had er een nieuwe hobby bij!
Sindsdien maakt ze al haar projecten in of op alledaagse dingen, zoals op een broodsnijplank of in antieke toonbankkastjes, in 3D-fotolijstjes enz.
In het begin kocht ze de miniatuurmeubeltjes e.d. nieuw, maar al gauw vond ze het ook leuk om spullen zelf te ontwerpen en te maken van alledaagse spullen die je gewoon in huis hebt. Ze maakt daar tutorials (stap-voor-stap uitleg in foto’s) van en deelt deze op Instagram (minimania_12thscale) en in diverse groepen op Facebook.
Ze vindt het erg leuk om mensen te inspireren en heeft daardoor ook veel contact met andere liefhebbers van miniaturen over de hele wereld.
In de bekende poppenhuismagazines (DollsHouse Nederland en Poppenhuizen & Miniaturen) heeft ze al meerdere keren haar werk laten zien. Tevens heeft Amanda wat van haar werk geëxposeerd in twee museums.
Nu exposeert ze bijna al haar miniatuurprojecten (22 stuks) in het Zijper Museum te Schagerbrug. Dat vindt ze hele eer!
Deze bijzondere expositie is te bewonderen van woensdag 3 juni t/m maandag 31 augustus.
Het Zijper Museum is geopend op zondag, maandag en woensdag
Van 12.00-16.30 uur. Entree is gratis.


