Eerste weekend Ku(n)stroute Zijpe aan Zee met activiteiten en optredens voor alle leeftijden
Van 29 mei t/m 14 juni 2026 vindt de 27ste editie van Ku(n)stroute Zijpe aan Zee plaats. Dit is hét kunstfestival op het strand van de gemeente Schagen. In deze periode vormen de stranden van Groote Keeten, Callantsoog, Sint Maartenszee en Petten het decor voor twee weken vol kunst, cultuur en ontmoeting. Rondom de tien strandpaviljoens van de gemeente Schagen exposeren beeldend kunstenaars uit heel Nederland hun werk. De kunstwerken zijn te zien op het strand en bij sommige paviljoens ook op het terras en binnen. Deze exposities zijn gedurende de hele festivalperiode vrij te bezoeken.
In de weekenden komt het festival echt tot leven met een gevarieerd programma van gratis voorstellingen en optredens, waaronder theater, dans en muziek. Koren, artiesten en bands zorgen voor een ontspannen festivalsfeer aan zee. Daarnaast kunnen bezoekers, tegen betaling, deelnemen aan workshops zoals scheuren met kleuren, draadfiguren maken, artjournal, mixed media in actie en cyanotype. Toegang is gratis. Het hele programma van deze editie, met verschillende activiteiten en optredens, is binnenkort te vinden op www.kunstroutezijpe.nl. Let op, onderstaand programma is nog onder voorbehoud van wijzigingen. Bij slechte weersomstandigheden zal er een alternatief programma zijn. In de KCARS agenda staat per datum informatie over aanmelden.
Zaterdag 30 mei – Speciale kindermiddag, Muziekquiz aan Zee en livemuziek
Op zaterdag 30 mei start OZOS om 11:00 uur bij De Strandtent met Losleite. Dit is een Westfriese Eenakter. Van 12:00 tot 15:00 uur vindt de Kindermiddag plaats op het strand van Callantsoog bij De Strandtent, Woest en De Toko. Kinderen kunnen zich laten schminken en kunstschatten graven, er zijn zeemeerminnen, er is een Oegandees kinderkoor, ze kunnen deelnemen aan een dansworkshop én er is een voorstelling van Compagnie Alice.
Om 15:00 uur start bij De Strandtent het Da Capo Harpensemble. Vervolgens zullen The Voices o.l.v. Stephanie Kramer en Stef&Co optreden. Big Chains sluit de middag bij De Strandtent af van 16:30 tot 17:30 uur.
Om 17:30 uur start bij Strandpaviljoen Vos de Muziekquiz aan Zee. Een avond vol sfeer, smaak en herkenning! Tijdens deze unieke muziekquiz geniet je van een heerlijk driegangen menu, terwijl je tussendoor je muziekkennis test in twee verrassende quizrondes. De avond wordt gepresenteerd door het akoestisch trio Rewind. Terwijl zij je meenemen door de verschillende muzikale rondes, zorgen zij tussendoor ook voor livemuziek. Een perfecte avond uit met vrienden, familie of collega’s – vol gezelligheid, lekker eten en herkenbare muziek. Stel snel je team samen en mis het niet! Vooraf aanmelden en reserveren is verplicht, zie voor verdere info kunstroutezijpe.nl.
Deze eerste festival dag wordt afgesloten bij Strandpaviljoen De Stern. Hier treden van 20:00 tot 20:30 uur jongeren op van het Regius College Schagen, o.a. Tess Schimmel en Evi Dros. Vervolgens zullen Unbound en Scaffold optreden.
Workshops op 30 mei
Op zaterdag 30 mei kun je van 13:00 tot 16:00 in De Stern deelnemen aan de workshop ‘Scheuren met Kleuren’, verzorgd door Friso Ten Holt. Van 14:00 tot 16:00 uur is er bij Vos een workshop ‘Draadfiguren maken’, o.l.v. Erica Kraan. Johan Pronk zal op deze dag van 13:00 tot 17:00 uur bij strandpaviljoen Noord in Sint Maartenszee aanwezig zijn om een toelichting te geven over zijn fotoserie: Plastic Soep. Een deel van de foto’s wordt geëxposeerd bij paviljoen Noord.
Zondag 31 mei – Dans, muziek en zang
Op zondag 31 mei zal om 12:00 uur het KeetKoor optreden bij Vos in Callantsoog. Vervolgens zal de groep Strance van Dance Centre J@M verschillende dansstijlen laten zien, van hiphop tot moderne dans. Daarna zal Jantien Bijvoet een optreden verzorgen bij Vos. Om 14:30 uur zal de groep Art.in.Motion een unieke dansperformance laten zien bij De Stern. Deze dans is geïnspireerd op de kunstwerken van Geertje Wezelman, die bij dat paviljoen haar kunstwerken exposeert. Van 15:00 tot 17:00 uur zullen bij De Stern twee bands te horen zijn, Goud en Oud en Lolita and the Choirboys. Rond 17:00 uur zal Art.in.Motion deze festivaldag afsluiten door nogmaals een dansoptreden te verzorgen.


